Product Details

Çiğ Beyaz Ay Çekirdeği

70,00

Çiğ Beyaz Ayçekirdeğinin Faydaları
Çekirdeki çitlemek pek çok eğlenceli ritüelin değişmez ve önemli bir parçası. Fakat faydaları sağladığı eğlence ile bitmiyor. İyi yağ olarak nitelendirilen, vücudun ihtiyacı olan ve aslında kilo vermeye ve kolesterolü düşürmeye dahi yardımcı olan yağları içeren ayçekirdeği çiğ olarak muhafaza edildiği zaman besin değerleri çok daha yüksek kalıyor.

Çiğ beyaz ayçekirdeği özellikle kompleks B vitamini açısından oldukça zengin. Sinir sisteminin sağlıklı çalışması için en önemli etmenlerden olan B vitamini ihtiyacını günde bir avuç kabuklu, çiğ ayçekirdeği büyük oranda karşılayacaktır. Yüksek oranda demir içeren ayçekirdeği aynı zamanda iskelet ve kas sistemi için gerekli olan magnezyum ve fosfor açısından da zengin.

Günümüzde popülerleşen ve besin değerleri öne sürülerek gerekli bulunan pek çok tohum ve çekirdek maalesef hem kolay bulunamıyor hem de oldukça pahalı olabiliyor. Çiğ beyaz ayçekirdeği ise kolay bulunabilmesi ve uygun fiyatlara satılması dışında yeni popülerleşen çekirdek ve tohumların içerdiği bütün faydalı besin değerlerini bünyesinde taşıyor.

Karşılaştır

Bu Ürünü Paylaş

Açıklama

DOĞAL (ÇİĞ VE TUZSUZ) AYÇEKİRDEĞİ
Tarladan evinize, tertemiz ve doğal ayçekirdeği.
Ay çekirdeği ay çiçeği bitkisinin tohumlarıdır. Çiçeğin tam ortasında bulunur. Ay çekirdeği gözyaşı şeklinde gri beyaz kabuklu bir tohumdur. Yağlık ay çiçeğinin tohumları ise siyahtır.
Çiğ Beyaz Çekirdek / Ayçekirdeği
Çerez ve kuruyemişlerin arasında ülkemizde en popüler olanı elbette ayçekirdeğidir. Keyifli zaman geçirmenin sembolü haline gelmiş, pek çok farklı ritüelin bir parçası olan ayçekirdeği çitlemeyi sevmeyen yoktur. Bir kere çitlenmeye başladı mı kolay durdurulamayan ayçekirdeğinin besin değerleri son derece yüksektir. İçerdiği antioksidanlar, iyi yağlar, vitamin ve mineraller sağlıklı beslenmek isteyenler için kaçırılmayacak zenginliktedir. Çekirdeki çitlemeyi çok sevenler için tek sorun kimi insanların tuz alımını azaltmak istemesi olabilir. Kavrulup tuzlanmış ayçekirdiğinden kaçınan fakat çekirdek çitlemekten kendini alamayanlar için çözüm kavrulmamış, çiğ beyaz ayçekirdeklerinde yatıyor. Böylece hem çekirdek çitleme keyfinden geri kalmayıp, hem ayçekirdeğinin bütün besin değerlerinden faydalanıp vücudunuza tuz alımınızı kontrol altında tutabiliyorsunuz.

Çiğ Beyaz Ayçekirdeğinin Kullanım Alanları
Ayçekirdeği kışın aileyle televizyon karşısında, yazın plajda arkadaşlarla sohbet ederken ve daha pek çok senaryoda olmazsa olmazlardan. Aslında ayçekirdeğini kullanabileceğiniz başka onlarca fikir var. Kabuğundan çıkardığınız ayçekirdeklerini evde pişirdiğiniz ekmeklerin içine ve üstüne koyabilirsiniz.

Kavurduğunuz ayçekirdeklerini salataların ve hazırladığınız humusun üzerine garnitür olarak koyulabilir. Fındık ve fıstık ezmelerine alternatif olarak evde kendi ayçekirdeği ezmenizi hazırlayabilirsiniz, bunun için özellikle çiğ ayçekirdeklerini kullanmanız gerekir. Bu ezmeler sabah kahvaltıda ekmek eşliğinde, öğün aralarında taze meyveler ile birlikte tüketilebilir. Çiğ ayçekirdeği ile yapılabilecekler sınırsız, sağlık açısından avantajları ise saymakla bitmiyor. Kolay ulaşılabilirliği ise ayçekirdeğinin en güzel yanı.

Her 100 gramında;
634 kcal Enerji, 32 gram protein, 54 gram Toplam Yağ (bunun 49 gramı doymamış yağ olmak üzere), ve 0 (SIFIR) kolesterol vardır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Çiğ Beyaz Ay Çekirdeği” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Tutar
1 71.40 71.40

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.