Product Details

İndirim!

Karışık Kuruyemiş

140,00 150,00

LÜKS KOKTEYL KARIŞIK KURUYEMİŞ

Fındık, Antep Fıstığı, Tuzlu Fıstık, Ekstra Çıtır Leblebi ve Badem’in dayanılmaz lezzeti.

Karşılaştır

Bu Ürünü Paylaş

Açıklama

Çoğumuzun çocukluğundan aklında kalan sahnelerden birisidir karışık kuruyemiş: önce antep fıstığına saldırırız. En lezzetlisidir. Hep yesek doymayız. Kimimiz antep fıstığı bittikten sonra bırakırdık karışık kuruyemiş kasesini. Kimimiz fındıkçıydı.

Antep fıstığının peşine fındık gelirdi, en favori. Hele çifte kavrulmuş Giresun fındığı oldu muydu, gerek yoktu diğerlerine – tek başına avuç avuç ye; bıkmazsın. Mesela, tuzlu fıstık da özel bir yemiş: her yörenin her üretici firmanın bir tuzlu fıstık yapışı vardır; iri tuzlusu, ince tuzlusu. Parmağını attığında hemen soyulacak kabuğu, hafif bir tuz tadı bıraktı mı ağzına yeter. Tabi kimisi bol tuzlu yemeyi sever; kabuğuyla beraber.

Badem, zengin yemişiydi mesela. Öyle her karışık kuruyemişte bulamazsın bademi. Lüks karışık kuruyemiş olursa ürünün adı: içinde badem olmazsa olmazı. Çifte kavrulmuş sarı leblebi, öyle benek benek tam kıvamında yumuşacık oldu mu yemeye doyamazsın. Beyaz leblebiye kimi büyüklerimiz sakız leblebi derlerdi – ağır ağır tavada kavruldu mu o da yumuşacık olur. Tabi, kasenin hep en sonuna kalırdı leblebi nohut. Çocukluk damak zevki işte.

Özel lezzetleri bir araya getirmek isteyenler için, Antep fıstığı, fındık, badem, tuzlu fıstık ve ekstra çıtır leblebi aynı pakette.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Karışık Kuruyemiş” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam Tutar
1 142.80 142.80

Diğer Kartlar

Tüm kredi ve bankamatik kartları ile tek çekim olarak ödeme yapabilirsiniz.